BC SECONDARY SCHOOLS
FOOTBALL ASSOCIATION
AAA VARSITY AA VARSITY JUNIOR VARSITY GRADE 8
HOME NEWS SCHEDULE SCORES STANDINGS STATISTICS TEAMS
BCHIGHSCHOOLFOOTBALL.COM
OFFICIAL WEBSITE OF THE BCSSFA
SAT. 11/30
ALL STAR EAST
ALL STAR WEST
FINAL
 
20
6
SAT. 11/30
ALL STAR EAST
ALL STAR WEST
FINAL
 
20
6
SAT. 11/30
LORD TWEEDSMUIR
VANCOUVER COLLE.
FINAL
 
0
45
SAT. 11/30
LORD TWEEDSMUIR
VANCOUVER COLLE.
FINAL
 
0
45
Select seasons >>>

JAN FEB MAR APR MAY JUN JUL AUG SEP OCT NOV DEC
Printable Version| Master/Export to Calendar
Select a team or division >>
Set above team/division as default? 
Group by Game Type?
  DATE TIME AWAY   HOME   LOC
EX
Fri, Sep. 6
1:15P Sullivan Heights
(Pacific Division South)
0 Robert Bateman Secondary 26 Robert Bateman Secondary
EX
Fri, Sep. 6
1:30P Mission
(Eastern Conference)
6 Langley 34 McLeod Stadium
EX
Fri, Sep. 6
2:00P Kelowna
(Eastern Conference)
7 Vancouver College
(Western Conference)
34 Vancouver College
EX
Fri, Sep. 6
3:30P Ballenas 33 Centennial
(Eastern Conference)
21 Centennial Oval
EX
Fri, Sep. 6
4:00P Clarence Fulton 14 Rutland
(Pacific Division South)
52 Apple Bowl
EX
Fri, Sep. 6
6:00P South Kamloops 27 Mt. Boucherie
(Pacific Division South)
6 Mar Jok
EX
Fri, Sep. 6
6:00P John Barsby 13 Nanaimo District
(Pacific Division North)
19 Nanaimo District
EX
Fri, Sep. 6
6:00P Abbotsford
(Eastern Conference)
34 WJ Mouat
(Pacific Division North)
14 WJ Mouat
EX
Fri, Sep. 6
7:00P Seaquam
(Eastern Conference)
14 Oak Harbor 29 Oak Harbor
EX
Fri, Sep. 6
7:00P Carson Graham
(Western Conference)
0 Cleveland (Wa.) 13 Seattle, Wa.
EX
Fri, Sep. 6
7:00P Earl Marriott
(Pacific Division North)
14 Charles Wright (Wa.) 21 Tacoma
EX
Fri, Sep. 6
7:30P St Thomas More
(Eastern Conference)
3 Notre Dame
(Western Conference)
14 Burnaby Lake
EX
Fri, Sep. 6
7:30P Lord Tweedsmuir
(Eastern Conference)
15 New Westminster
(Western Conference)
6 Mercer Stadium
PR
Sat, Sep. 7
TBA BYE   Belmont
(Western Conference)
  TBA
EX
Sat, Sep. 7
1:30P Terry Fox
(Eastern Conference)
0 South Delta
(Western Conference)
37 South Delta
EX
Sat, Sep. 7
2:00P St.Francis (Calgary) 37 Mt. Douglas
(Western Conference)
0 Mt. Douglas
EX
Fri, Sep. 13
1:30P Robert Bateman Secondary 19 WJ Mouat
(Pacific Division North)
21 Rotary Stadium
EX
Fri, Sep. 13
3:00P Mission
(Eastern Conference)
14 John Barsby 12 Nanaimo District
EX
Fri, Sep. 13
3:15P Belmont
(Western Conference)
0 Ballenas 21 Ballenas
RS
Fri, Sep. 13
3:45P Sardis
(Pacific Division South)
24 West Vancouver
(Pacific Division North)
12 West Vancouver
EX
Fri, Sep. 13
3:45P Handsworth
(Western Conference)
41 Windsor 8 Windsor
EX
Fri, Sep. 13
4:00P Argyle 0 Carson Graham
(Western Conference)
26 Carson Graham
EX
Fri, Sep. 13
5:00P Centennial
(Eastern Conference)
38 Sullivan Heights
(Pacific Division South)
0 Cloverdale Athletic Park.
EX
Fri, Sep. 13
5:00P Langley 28 Terry Fox
(Eastern Conference)
7 Percy Perry Stadium
EX
Fri, Sep. 13
6:00P Rutland
(Pacific Division South)
0 Kelowna
(Eastern Conference)
42 CNC
EX
Fri, Sep. 13
6:00P Mt. Douglas
(Western Conference)
20 Nanaimo District
(Pacific Division North)
0 Nanaimo District
EX
Fri, Sep. 13
7:00P Lord Tweedsmuir
(Eastern Conference)
21 Blaine 0 Blaine, Wa.
EX
Fri, Sep. 13
7:30P Vancouver College
(Western Conference)
27 St Thomas More
(Eastern Conference)
0 Burnaby Lake
EX
Fri, Sep. 13
7:30P GW Graham 0 New Westminster
(Western Conference)
40 Mercer Stadium
EX
Sat, Sep. 14
12:00P South Delta
(Western Conference)
27 Seaquam
(Eastern Conference)
0 Seaquam
EX
Sat, Sep. 14
1:30P Notre Dame
(Western Conference)
16 Abbotsford
(Eastern Conference)
20 Abbotsford Secondary
EX
Sat, Sep. 14
1:30P Eric Hamber
(Pacific Division South)
24 Frank Hurt 0 Frank Hurt
EX
Sat, Sep. 14
2:00P Mt. Boucherie
(Pacific Division South)
15 Earl Marriott
(Pacific Division North)
21 Earl Marriott
RS
Fri, Sep. 20
1:30P Sullivan Heights
(Pacific Division South)
0 Earl Marriott
(Pacific Division North)
60 Earl Marriott
RS
Fri, Sep. 20
2:00P Belmont
(Western Conference)
0 Notre Dame
(Western Conference)
44 Burnaby Lake
EX
Fri, Sep. 20
2:00P WJ Mouat
(Pacific Division North)
6 Holy Cross 13 Holy Cross
RS
Fri, Sep. 20
2:00P New Westminster
(Western Conference)
33 Mt. Douglas
(Western Conference)
21 Mt. Douglas
RS
Fri, Sep. 20
3:00P St Thomas More
(Eastern Conference)
18 Mission
(Eastern Conference)
6 Mission
RS
Fri, Sep. 20
4:00P Abbotsford
(Eastern Conference)
14 Kelowna
(Eastern Conference)
12 Apple Bowl
RS
Fri, Sep. 20
4:30P Seaquam
(Eastern Conference)
28 Centennial
(Eastern Conference)
14 Centennial
EX
Fri, Sep. 20
5:00P Sardis
(Pacific Division South)
12 Nanaimo District
(Pacific Division North)
8 Nanaimo District
EX
Fri, Sep. 20
6:30P South Kamloops 28 Rutland
(Pacific Division South)
25 Apple Bowl
RS
Fri, Sep. 20
7:00P Lord Tweedsmuir
(Eastern Conference)
27 Terry Fox
(Eastern Conference)
0 Percy Perry Stadium
RS
Sat, Sep. 21
1:30P Carson Graham
(Western Conference)
55 Handsworth
(Western Conference)
2 Confederation Field
RS
Sat, Sep. 21
1:30P Vancouver College
(Western Conference)
23 South Delta
(Western Conference)
38 South Delta
EX
Sat, Sep. 21
2:00P Argyle 28 West Vancouver
(Pacific Division North)
0 West Vancouver
RS
Thu, Sep. 26
3:00P Eric Hamber
(Pacific Division South)
6 Earl Marriott
(Pacific Division North)
20 Earl Marriot
RS
Fri, Sep. 27
1:00P Belmont
(Western Conference)
18 Handsworth
(Western Conference)
21 Handsworth
RS
Fri, Sep. 27
2:00P Nanaimo District
(Pacific Division North)
29 West Vancouver
(Pacific Division North)
6 West Vancouver
RS
Fri, Sep. 27
3:00P Kelowna
(Eastern Conference)
10 Lord Tweedsmuir
(Eastern Conference)
7 Lord Tweedsmuir
RS
Fri, Sep. 27
3:30P Seaquam
(Eastern Conference)
33 Mission
(Eastern Conference)
0 Mission
EX
Fri, Sep. 27
3:45P WJ Mouat
(Pacific Division North)
7 Windsor 8 Windsor
RS
Fri, Sep. 27
6:30P Sullivan Heights
(Pacific Division South)
0 Rutland
(Pacific Division South)
54 Apple Bowl
RS
Fri, Sep. 27
7:00P Mt. Boucherie
(Pacific Division South)
32 Sardis
(Pacific Division South)
19 Exhibition Stadium
RS
Fri, Sep. 27
7:00P St Thomas More
(Eastern Conference)
21 Terry Fox
(Eastern Conference)
11 Percy Perry Stadium
RS
Fri, Sep. 27
7:30P Notre Dame
(Western Conference)
14 New Westminster
(Western Conference)
36 Mercer Stadium
RS
Sat, Sep. 28
1:30P Carson Graham
(Western Conference)
6 South Delta
(Western Conference)
54 South Delta
RS
Sat, Sep. 28
1:30P Mt. Douglas
(Western Conference)
14 Vancouver College
(Western Conference)
35 Vancouver College
RS
Sat, Sep. 28
3:00P Centennial
(Eastern Conference)
0 Abbotsford
(Eastern Conference)
34 Abbotsford Secondary

EX = Exhibition Game
RS = Regular Season
PO = Playoffs
PR = Practice
< BACK >
FACEBOOK FEED
TWITTER STREAM
WATCH LIVE
SUBWAY BOWL
VIDEO PLAYER
MORE VIDEOS »
Steve Ewen: Semiahmoo hoop stars Lee, Forsyth ponder switch from allies to rivals
Steve Ewen: BCSS push to take over high school sports has hoops coaches concerned
Burnaby South adds to their hoops resume with second crown in third years
Recent champions Burnaby South and Kelowna vie for this year’s Quad A boys basketball crown Saturday
Steve Ewen: Rebels return to hoop semifinals at LEC, with help of healthy Vujisic
Provincial boys basketball: Molins keeps Bays rolling with buzzer-beater in win over Tamanawis
BCSSFA SPONSORS

© 2020, BRITISH COLUMBIA SECONDARY SCHOOLS FOOTBALL ASSOCIATION. ALL RIGHTS RESERVED.

Design, Hosting, Online Registration & Administration Tools By:
esportsdesk.com: Sports Administration & Management, Online Registration, Member Management, Professional Websites for Amateur Sports Teams, Leagues, Tournaments & Associations