BC SECONDARY SCHOOLS
FOOTBALL ASSOCIATION
AAA VARSITY AA VARSITY JUNIOR VARSITY GRADE 8
HOME NEWS SCHEDULE SCORES STANDINGS STATISTICS TEAMS
BCHIGHSCHOOLFOOTBALL.COM
OFFICIAL WEBSITE OF THE BCSSFA
SAT. 11/30
ALL STAR EAST
ALL STAR WEST
FINAL
 
20
6
SAT. 11/30
ALL STAR EAST
ALL STAR WEST
FINAL
 
20
6
SAT. 11/30
LORD TWEEDSMUIR
VANCOUVER COLLE.
FINAL
 
0
45
SAT. 11/30
LORD TWEEDSMUIR
VANCOUVER COLLE.
FINAL
 
0
45
Select seasons >>>

JAN FEB MAR APR MAY JUN JUL AUG SEP OCT NOV DEC
Printable Version| Master/Export to Calendar
Select a team or division >>
Set above team/division as default? 
Group by Game Type?
  DATE TIME AWAY   HOME   LOC
RS
Fri, Oct. 4
12:30P Rutland
(Pacific Division South)
10 Eric Hamber
(Pacific Division South)
0 Eric Hamber
RS
Fri, Oct. 4
1:00P Vancouver College
(Western Conference)
36 Belmont
(Western Conference)
0 Goudy Field
RS
Fri, Oct. 4
1:00P Abbotsford
(Eastern Conference)
6 Lord Tweedsmuir
(Eastern Conference)
28 Lord Tweedsmuir
RS
Fri, Oct. 4
2:00P Nanaimo District
(Pacific Division North)
28 WJ Mouat
(Pacific Division North)
44 WJ Mouat
RS
Fri, Oct. 4
3:00P Centennial
(Eastern Conference)
14 Mission
(Eastern Conference)
30 Mission Sports Field Turf
RS
Fri, Oct. 4
3:45P New Westminster
(Western Conference)
35 Carson Graham
(Western Conference)
12 Carson Graham
RS
Fri, Oct. 4
3:45P West Vancouver
(Pacific Division North)
0 Earl Marriott
(Pacific Division North)
42 Earl Marriot
RS
Fri, Oct. 4
4:30P Kelowna
(Eastern Conference)
13 St Thomas More
(Eastern Conference)
16 Burnaby Lake
RS
Fri, Oct. 4
5:00P Mt. Boucherie
(Pacific Division South)
43 Sullivan Heights
(Pacific Division South)
0 Cloverdale Athletic Park
RS
Fri, Oct. 4
5:00P Notre Dame
(Western Conference)
0 Mt. Douglas
(Western Conference)
34 Royal Athletic Park Park
EX
Fri, Oct. 4
6:00P Sardis
(Pacific Division South)
53 Okanagan Mission 21 Apple Bowl
RS
Sat, Oct. 5
12:00P Terry Fox
(Eastern Conference)
14 Seaquam
(Eastern Conference)
28 Seaquam
RS
Sat, Oct. 5
1:30P Handsworth
(Western Conference)
6 South Delta
(Western Conference)
30 South Delta
RS
Fri, Oct. 11
3:00P Terry Fox
(Eastern Conference)
6 Mission
(Eastern Conference)
0 Mission Sports Field Turf
RS
Fri, Oct. 11
3:30P WJ Mouat
(Pacific Division North)
19 Earl Marriott
(Pacific Division North)
14 Earl Marriott
RS
Fri, Oct. 11
3:45P Vancouver College
(Western Conference)
36 Carson Graham
(Western Conference)
6 Carson Graham
RS
Fri, Oct. 11
4:00P Centennial
(Eastern Conference)
0 Kelowna
(Eastern Conference)
71 Apple Bowl
RS
Fri, Oct. 11
5:00P South Delta
(Western Conference)
48 Notre Dame
(Western Conference)
40 Burnaby Lake
RS
Fri, Oct. 11
5:00P Sardis
(Pacific Division South)
50 Sullivan Heights
(Pacific Division South)
0 Cloverdale Athletic Park
RS
Fri, Oct. 11
6:30P West Vancouver
(Pacific Division North)
20 Rutland
(Pacific Division South)
85 Apple Bowl
  BCSSFA GAME OF THE WEEK
RS
Fri, Oct. 11
7:00P Mt. Douglas
(Western Conference)
34 Belmont
(Western Conference)
0 Goudy Field
RS
Fri, Oct. 11
7:30P Abbotsford
(Eastern Conference)
6 St Thomas More
(Eastern Conference)
40 Burnaby Lake
RS
Fri, Oct. 11
7:30P Handsworth
(Western Conference)
7 New Westminster
(Western Conference)
26 Mercer Stadium
RS
Sat, Oct. 12
12:00P Lord Tweedsmuir
(Eastern Conference)
14 Seaquam
(Eastern Conference)
12 Seaquam
RS
Sat, Oct. 12
2:00P Eric Hamber
(Pacific Division South)
26 Mt. Boucherie
(Pacific Division South)
20 Mar Jok
EX
Fri, Oct. 18
12:00P Clarence Fulton 19 West Vancouver
(Pacific Division North)
20 West Van High
RS
Fri, Oct. 18
1:00P Carson Graham
(Western Conference)
8 Mt. Douglas
(Western Conference)
34 Royal Athletic Park Park
RS
Fri, Oct. 18
2:00P Centennial
(Eastern Conference)
0 Lord Tweedsmuir
(Eastern Conference)
56 Lord Tweedsmuir
RS
Fri, Oct. 18
3:00P Sullivan Heights
(Pacific Division South)
0 Eric Hamber
(Pacific Division South)
36 Eric Hamber
RS
Fri, Oct. 18
3:00P Notre Dame
(Western Conference)
26 Handsworth
(Western Conference)
29 Handsworth
RS
Fri, Oct. 18
4:00P Sardis
(Pacific Division South)
24 Rutland
(Pacific Division South)
54 Apple Bowl
RS
Fri, Oct. 18
5:00P South Delta
(Western Conference)
37 Belmont
(Western Conference)
6 Goudy Field
RS
Fri, Oct. 18
5:00P Earl Marriott
(Pacific Division North)
32 Nanaimo District
(Pacific Division North)
22 Nanaimo District
RS
Fri, Oct. 18
6:00P Mt. Boucherie
(Pacific Division South)
32 WJ Mouat
(Pacific Division North)
41 WJ Mouat
RS
Fri, Oct. 18
6:30P Mission
(Eastern Conference)
0 Kelowna
(Eastern Conference)
49 Apple Bowl
PR
Sat, Oct. 19
TBA BYE   West Vancouver
(Pacific Division North)
  TBA
RS
Sat, Oct. 19
12:00P St Thomas More
(Eastern Conference)
31 Seaquam
(Eastern Conference)
22 Seaquam
RS
Sat, Oct. 19
1:30P New Westminster
(Western Conference)
0 Vancouver College
(Western Conference)
27 Vancouver College
RS
Sat, Oct. 19
3:00P Terry Fox
(Eastern Conference)
6 Abbotsford
(Eastern Conference)
28 Abbotsford Secondary
RS
Fri, Oct. 25
2:00P Mission
(Eastern Conference)
6 Lord Tweedsmuir
(Eastern Conference)
33 Lord Tweedsmuir
RS
Fri, Oct. 25
2:00P Belmont
(Western Conference)
33 New Westminster
(Western Conference)
46 Mercer Stadium
RS
Fri, Oct. 25
2:30P Nanaimo District
(Pacific Division North)
21 Eric Hamber
(Pacific Division South)
6 Eric Hamber
RS
Fri, Oct. 25
3:00P Vancouver College
(Western Conference)
41 Handsworth
(Western Conference)
0 Handsworth
RS
Fri, Oct. 25
4:00P West Vancouver
(Pacific Division North)
14 Mt. Boucherie
(Pacific Division South)
48 Apple Bowl
EX
Fri, Oct. 25
5:00P GW Graham 64 Sullivan Heights
(Pacific Division South)
8 Cloverdale Athletic Park
RS
Fri, Oct. 25
5:00P Kelowna
(Eastern Conference)
36 Terry Fox
(Eastern Conference)
0 Percy Perry Stadium
RS
Fri, Oct. 25
6:00P Rutland
(Pacific Division South)
47 WJ Mouat
(Pacific Division North)
14 WJ Mouat
RS
Fri, Oct. 25
7:00P St Thomas More
(Eastern Conference)
21 Centennial
(Eastern Conference)
7 Percy Perry Stadium
  BCSSFA Game of the Week
RS
Fri, Oct. 25
7:30P Carson Graham
(Western Conference)
43 Notre Dame
(Western Conference)
54 Burnaby Lake
PR
Sat, Oct. 26
TBA BYE   Sullivan Heights
(Pacific Division South)
  TBA
RS
Sat, Oct. 26
1:30P Mt. Douglas
(Western Conference)
14 South Delta
(Western Conference)
28 South Delta
RS
Sat, Oct. 26
2:00P Earl Marriott
(Pacific Division North)
12 Sardis
(Pacific Division South)
7 Exhibition Stadium
RS
Sat, Oct. 26
3:00P Seaquam
(Eastern Conference)
14 Abbotsford
(Eastern Conference)
28 Abbotsford Secondary

EX = Exhibition Game
RS = Regular Season
PO = Playoffs
PR = Practice
< BACK >
FACEBOOK FEED
TWITTER STREAM
WATCH LIVE
SUBWAY BOWL
VIDEO PLAYER
MORE VIDEOS »
Steve Ewen: Semiahmoo hoop stars Lee, Forsyth ponder switch from allies to rivals
Steve Ewen: BCSS push to take over high school sports has hoops coaches concerned
Burnaby South adds to their hoops resume with second crown in third years
Recent champions Burnaby South and Kelowna vie for this year’s Quad A boys basketball crown Saturday
Steve Ewen: Rebels return to hoop semifinals at LEC, with help of healthy Vujisic
Provincial boys basketball: Molins keeps Bays rolling with buzzer-beater in win over Tamanawis
BCSSFA SPONSORS

© 2020, BRITISH COLUMBIA SECONDARY SCHOOLS FOOTBALL ASSOCIATION. ALL RIGHTS RESERVED.

Design, Hosting, Online Registration & Administration Tools By:
esportsdesk.com: Sports Administration & Management, Online Registration, Member Management, Professional Websites for Amateur Sports Teams, Leagues, Tournaments & Associations