BC SECONDARY SCHOOLS
FOOTBALL ASSOCIATION
AAA VARSITY AA VARSITY JUNIOR VARSITY GRADE 8
HOME NEWS SCHEDULE SCORES STANDINGS STATISTICS TEAMS
BCHIGHSCHOOLFOOTBALL.COM
OFFICIAL WEBSITE OF THE BCSSFA
FRI. 10/4
JOHN BARSBY
BALLENAS
FINAL
 
14
26
FRI. 10/4
CLARENCE FULTON
SOUTH KAMLOOPS
FINAL
 
6
28
FRI. 10/4
SARDIS
OKANAGAN MISSIO.
FINAL
 
53
21
FRI. 10/4
HOLY CROSS
LANGLEY
FINAL
 
6
46
FRI. 10/4
SALMON ARM
VERNON
FINAL
 
7
49
SAT. 10/5
BYE
WINDSOR
FINAL
 
0
0
SAT. 10/5
BYE
OKANAGAN MISSIO.
FINAL
 
0
0
SAT. 10/5
G.W. GRAHAM
FRANK HURT
FINAL
 
42
0
SAT. 10/5
PRINCE GEORGE
NECHAKO VALLEY
FINAL
 
0
1
SAT. 10/5
KELLY ROAD
COLLEGE HEIGHTS
FINAL
 
16
46
FRI. 10/11
JOHN BARSBY
ARGYLE
FINAL
 
46
26
FRI. 10/11
LANGLEY
ROBERT BATEMAN
FINAL
 
42
6
FRI. 10/11
NECHAKO VALLEY
COLLEGE HEIGHTS
FINAL
 
34
20
FRI. 10/11
SOUTH KAMLOOPS
SALMON ARM
FINAL
 
35
14
FRI. 10/11
PRINCE GEORGE
KELLY ROAD
FINAL
 
6
24
FRI. 10/11
HOLY CROSS
G.W. GRAHAM
FINAL
 
13
22
FRI. 10/11
OKANAGAN MISSIO.
CLARENCE FULTON
FINAL
 
7
21
SAT. 10/12
BYE
VERNON
FINAL
 
0
0
SAT. 10/12
BYE
BALLENAS
FINAL
 
0
0
SAT. 10/12
BYE
FRANK HURT
FINAL
 
0
0
SAT. 10/12
WINDSOR
FRANK HURT
FINAL
 
16
0
FRI. 10/18
CLARENCE FULTON
WEST VANCOUVER
12:00PM
WEST VANCOUVER
FRI. 10/18
HOLY CROSS
JOHN BARSBY
2:00PM
NANAIMO DISTRICT
FRI. 10/18
BALLENAS
WINDSOR
2:00PM
WINDSOR
FRI. 10/18
NECHAKO VALLEY
KELLY ROAD
4:30PM
MASICH FIELD
FRI. 10/18
COLLEGE HEIGHTS
PRINCE GEORGE
7:00PM
MASICH FIELD
FRI. 10/18
LANGLEY
G.W. GRAHAM
7:00PM
EXHIBITION STADIUM
SAT. 10/19
BYE
CLARENCE FULTON
TBA
TBA
SAT. 10/19
BYE
HOLY CROSS
TBA
TBA
SAT. 10/19
BYE
ARGYLE
TBA
TBA
FRI. 10/25
BYE
SOUTH KAMLOOPS
TBA
TBA
FRI. 10/25
BYE
BALLENAS
TBA
TBA
FRI. 10/25
BYE
JOHN BARSBY
TBA
TBA
FRI. 10/25
ROBERT BATEMAN
HOLY CROSS
12:00PM
HOLY CROSS
FRI. 10/25
ARGYLE
WINDSOR
3:00PM
WINDSOR
FRI. 10/25
NORTHERN 4TH
NORTHERN 1ST
4:30PM
MASICH FIELD
FRI. 10/25
G.W. GRAHAM
SULLIVAN HEIGHT.
5:00PM
CLOVERDALE ATHLETIC .
FRI. 10/25
VERNON
OKANAGAN MISSIO.
7:00PM
APPLE BOWL
Select seasons >>>

JAN FEB MAR APR MAY JUN JUL AUG SEP OCT NOV DEC
Printable Version| Master/Export to Calendar
Select a team or division >>
Set above team/division as default? 
Group by Game Type?
  DATE TIME AWAY   HOME   LOC
EX
Fri, Oct. 4
3:00P Robert Bateman
(Eastern Conference AA)
42 Argyle
(Western AA Conference)
13 Griffin Field
RS
Fri, Oct. 4
3:15P John Barsby
(Western AA Conference)
14 Ballenas
(Western AA Conference)
26 Ballenas
RS
Fri, Oct. 4
5:00P Clarence Fulton
(Interior AA Conference)
6 South Kamloops
(Interior AA Conference)
28 Hillside Stadium
EX
Fri, Oct. 4
6:00P Sardis 53 Okanagan Mission
(Interior AA Conference)
21 Apple Bowl
RS
Fri, Oct. 4
7:00P Salmon Arm
(Interior AA Conference)
7 Vernon
(Interior AA Conference)
49 Greater Vernon Athletic Park
RS
Fri, Oct. 4
7:00P Holy Cross
(Eastern Conference AA)
6 Langley
(Eastern Conference AA)
46 McLeod Stadium
PR
Sat, Oct. 5
TBA BYE   Okanagan Mission
(Interior AA Conference)
  TBA
PR
Sat, Oct. 5
TBA BYE   Windsor
(Western AA Conference)
  TBA
RS
Sat, Oct. 5
1:30P G.W. Graham
(Eastern Conference AA)
42 Frank Hurt
(Eastern Conference AA)
0 Frank Hurt
RS
Sat, Oct. 5
4:30P Prince George
(Northern AA Conference)
0 Nechako Valley
(Northern AA Conference)
1 Masich Field
RS
Sat, Oct. 5
7:00P Kelly Road
(Northern AA Conference)
16 College Heights
(Northern AA Conference)
46 Masich Field
RS
Fri, Oct. 11
2:00P John Barsby
(Western AA Conference)
46 Argyle
(Western AA Conference)
26 Griffin Field
RS
Fri, Oct. 11
3:00P Langley
(Eastern Conference AA)
42 Robert Bateman
(Eastern Conference AA)
6 Robert Bateman Secondary
RS
Fri, Oct. 11
4:30P Nechako Valley
(Northern AA Conference)
34 College Heights
(Northern AA Conference)
20 Masich
RS
Fri, Oct. 11
6:00P South Kamloops
(Interior AA Conference)
35 Salmon Arm
(Interior AA Conference)
14 Little Mountain
RS
Fri, Oct. 11
7:00P Holy Cross
(Eastern Conference AA)
13 G.W. Graham
(Eastern Conference AA)
22 Exhibition Stadium
RS
Fri, Oct. 11
7:00P Okanagan Mission
(Interior AA Conference)
7 Clarence Fulton
(Interior AA Conference)
21 Greater Vernon Athletic Park
RS
Fri, Oct. 11
7:00P Prince George
(Northern AA Conference)
6 Kelly Road
(Northern AA Conference)
24 Masich
PR
Sat, Oct. 12
TBA BYE   Frank Hurt
(Eastern Conference AA)
  TBA
PR
Sat, Oct. 12
TBA BYE   Ballenas
(Western AA Conference)
  TBA
PR
Sat, Oct. 12
TBA BYE   Vernon
(Interior AA Conference)
  TBA
RS
Sat, Oct. 12
1:30P Windsor
(Western AA Conference)
16 Frank Hurt
(Eastern Conference AA)
0 Frank Hurt
RS
Thu, Oct. 17
3:30P Salmon Arm
(Interior AA Conference)
  Okanagan Mission
(Interior AA Conference)
  Okanagan Mission Secondary
EX
Fri, Oct. 18
12:00P Clarence Fulton
(Interior AA Conference)
  West Vancouver   West Vancouver
EX
Fri, Oct. 18
2:00P Holy Cross
(Eastern Conference AA)
  John Barsby
(Western AA Conference)
  Nanaimo District
RS
Fri, Oct. 18
2:00P Ballenas
(Western AA Conference)
  Windsor
(Western AA Conference)
  Windsor
RS
Fri, Oct. 18
4:30P Nechako Valley
(Northern AA Conference)
  Kelly Road
(Northern AA Conference)
  Masich Field
  BCSSFA Game of the Week
RS
Fri, Oct. 18
7:00P Langley
(Eastern Conference AA)
  G.W. Graham
(Eastern Conference AA)
  Exhibition Stadium
RS
Fri, Oct. 18
7:00P South Kamloops
(Interior AA Conference)
  Vernon
(Interior AA Conference)
  Greater Vernon Athletic Park
RS
Fri, Oct. 18
7:00P College Heights
(Northern AA Conference)
  Prince George
(Northern AA Conference)
  Masich Field
PR
Sat, Oct. 19
TBA BYE   Clarence Fulton
(Interior AA Conference)
  TBA
PR
Sat, Oct. 19
TBA BYE   Holy Cross
(Eastern Conference AA)
  TBA
PR
Sat, Oct. 19
TBA BYE   Argyle
(Western AA Conference)
  TBA
RS
Sat, Oct. 19
1:30P Robert Bateman
(Eastern Conference AA)
  Frank Hurt
(Eastern Conference AA)
  Frank Hurt
PR
Fri, Oct. 25
TBA BYE   South Kamloops
(Interior AA Conference)
  TBA
PR
Fri, Oct. 25
TBA BYE   Ballenas
(Western AA Conference)
  TBA
PR
Fri, Oct. 25
TBA BYE   John Barsby
(Western AA Conference)
  TBA
RS
Fri, Oct. 25
12:00P Robert Bateman
(Eastern Conference AA)
  Holy Cross
(Eastern Conference AA)
  Holy Cross
RS
Fri, Oct. 25
3:00P Argyle
(Western AA Conference)
  Windsor
(Western AA Conference)
  Windsor
PO
Fri, Oct. 25
4:30P NORTHERN 4th
(Northern AA Conference)
  NORTHERN 1st
(Northern AA Conference)
  Masich Field
EX
Fri, Oct. 25
5:00P G.W. Graham
(Eastern Conference AA)
  Sullivan Heights   Cloverdale Athletic Park
RS
Fri, Oct. 25
6:00P Clarence Fulton
(Interior AA Conference)
  Salmon Arm
(Interior AA Conference)
  Little Mountain
RS
Fri, Oct. 25
7:00P Vernon
(Interior AA Conference)
  Okanagan Mission
(Interior AA Conference)
  Apple Bowl
PO
Fri, Oct. 25
7:00P NORTHERN 3rd
(Northern AA Conference)
  NORTHERN 2nd
(Northern AA Conference)
  Masich Field
RS
Fri, Oct. 25
7:00P Frank Hurt
(Eastern Conference AA)
  Langley
(Eastern Conference AA)
  McLeod Stadium

EX = Exhibition Game
RS = Regular Season
PO = Playoffs
PR = Practice
< BACK >
FACEBOOK FEED
TWITTER STREAM
WATCH LIVE
SUBWAY BOWL
VIDEO PLAYER
MORE VIDEOS »
BCSSFA SPONSORS

© 2019, BRITISH COLUMBIA SECONDARY SCHOOLS FOOTBALL ASSOCIATION. ALL RIGHTS RESERVED.

Design, Hosting, Online Registration & Administration Tools By:
esportsdesk.com: Sports Administration & Management, Online Registration, Member Management, Professional Websites for Amateur Sports Teams, Leagues, Tournaments & Associations