BC SECONDARY SCHOOLS
FOOTBALL ASSOCIATION
AAA VARSITY AA VARSITY JUNIOR VARSITY GRADE 8
HOME NEWS SCHEDULE SCORES STANDINGS STATISTICS TEAMS
BCHIGHSCHOOLFOOTBALL.COM
OFFICIAL WEBSITE OF THE BCSSFA
SAT. 9/15
COLLEGE HEIGHTS
ROBERT BATEMAN
FINAL
 
38
0
TUE. 9/18
CLARENCE FULTON
SOUTH KAMLOOPS
FINAL
 
6
18
WED. 9/19
ST. THOMAS MORE
JOHN BARSBY
FINAL
 
6
34
WED. 9/19
WINDSOR
SOUTH DELTA
FINAL
 
14
20
WED. 9/19
ROBERT BATEMAN
PITT MEADOWS
FINAL
 
0
58
WED. 9/19
RUTLAND
WESTSYDE
FINAL
 
30
0
WED. 9/19
VERNON
OKANAGAN MISSIO.
FINAL
 
34
2
WED. 9/19
DUCHESS PARK
NECHAKO VALLEY
FINAL
 
0
2
THU. 9/20
HANDSWORTH
CENTENNIAL
FINAL
 
8
20
THU. 9/20
LORD TWEEDSMUIR
SULLIVAN HEIGHT.
FINAL
 
48
0
THU. 9/20
W.J. MOUAT
NANAIMO DISTRIC.
FINAL
 
19
6
THU. 9/20
TERRY FOX
VANCOUVER COLLE.
FINAL
 
0
36
THU. 9/20
MISSION
MT. DOUGLAS
FINAL
 
0
30
THU. 9/20
NOTRE DAME
CARSON GRAHAM
FINAL
 
33
18
THU. 9/20
EARL MARRIOTT
WEST VANCOUVER
FINAL
 
0
20
THU. 9/20
NEW WESTMINSTER
ABBOTSFORD COLL.
FINAL
 
26
14
THU. 9/20
KELOWNA
MT. BOUCHERIE
FINAL
 
53
6
THU. 9/20
BELMONT
SEAQUAM
FINAL
 
35
6
SAT. 9/22
COLLEGE HEIGHTS
ARGYLE
FINAL
 
22
12
SAT. 9/22
G.W. GRAHAM
BALLENAS
FINAL
 
20
45
SAT. 9/22
KELLY ROAD
SOUTH KAMLOOPS
FINAL
 
0
0
TUE. 9/25
WESTSYDE
VERNON
4:00PM
GREATER VERNON ATHLE.
WED. 9/26
NOTRE DAME
JOHN BARSBY
2:30PM
JOHN BARSBY
WED. 9/26
CLARENCE FULTON
OKANAGAN MISSIO.
4:00PM
OKANAGAN MISSION SEC.
WED. 9/26
MISSION
SEAQUAM
4:30PM
SEAQUAM
WED. 9/26
COLLEGE HEIGHTS
DUCHESS PARK
5:00PM
MASICH FIELD
THU. 9/27
ST. THOMAS MORE
BELMONT
1:30PM
GOUDY FIELD
THU. 9/27
EARL MARRIOTT
SULLIVAN HEIGHT.
2:00PM
CLOVERDALE ATHLETIC .
THU. 9/27
NANAIMO DISTRIC.
WEST VANCOUVER
2:15PM
WEST VANCOUVER
THU. 9/27
ABBOTSFORD COLL.
LORD TWEEDSMUIR
3:15PM
LORD TWEEDMUIR
THU. 9/27
CENTENNIAL
TERRY FOX
3:30PM
TOWN CENTRE STADIUM
THU. 9/27
RUTLAND
KELOWNA
4:00PM
KELOWNA SECONDARY
FRI. 9/28
WESTSYDE
G.W. GRAHAM
TBA
TBA
SAT. 9/29
HANDSWORTH
CARSON GRAHAM
10:45AM
CARSON GRAHAM
SAT. 9/29
PRINCE GEORGE
NECHAKO VALLEY
12:30PM
NECHAKO VALLEY
WED. 10/3
HOLY CROSS
ARGYLE
TBA
TBA
Select seasons >>>

JAN FEB MAR APR MAY JUN JUL AUG SEP OCT NOV DEC
Printable Version| Master/Export to Calendar
Select a team or division >>
Set above team/division as default? 
Group by Game Type?
  DATE TIME AWAY   HOME   LOC
EX
Sat, Sep. 1
12:00P Vernon
(Hybrid Interior-T1)
  Mt. Boucherie
(Hybrid Interior-T1)
  Greater Vernon Athletic Park
EX
Wed, Sep. 5
3:30P South Kamloops
(Hybrid Interior-T2)
  Vernon
(Hybrid Interior-T1)
  Greater Vernon Athletic Park
EX
Wed, Sep. 5
3:30P Ballenas
(AA West)
14 Mt. Douglas
(AAA Coastal)
23 Mount Douglas
EX
Wed, Sep. 5
3:45P Robert Bateman
(AA East)
0 Mission
(AAA Central)
36 Mission Secondary
EX
Thu, Sep. 6
TBA Argyle
(AA West)
14 West Vancouver
(AAA Pacific)
7 West Vancouver Secondary
EX
Thu, Sep. 6
1:00P Terry Fox
(AAA Metro)
2 Abbotsford
(AAA Central)
0 Abbotsford Collegiate
EX
Thu, Sep. 6
2:00P Seaquam
(AAA Central)
28 Sullivan Hights
(AAA Pacific)
7 Cloverdale Athletic Park
EX
Thu, Sep. 6
3:00P Vancouver College
(AAA Metro)
22 Centennial
(AAA Pacific)
7 Centennial
EX
Thu, Sep. 6
3:00P Kelowna
(Hybrid Interior-T1)
14 Lord Tweedsmuir
(AAA Metro)
33 Lord Tweedsmuir
EX
Thu, Sep. 6
3:30P Handsworth
(AAA Coastal)
0 Notre Dame
(AAA Metro)
2 Burnaby Lakes
EX
Thu, Sep. 6
5:30P South Delta
(AAA Coastal)
6 New Westminster
(AAA Central)
22 Mercer Stadium
EX
Thu, Sep. 6
6:00P G.W. Graham 27 W.J. Mouat
(AAA Pacific)
12 W.J. Mouat
EX
Fri, Sep. 7
3:00P John Barsby
(AA West)
47 Nanaimo District
(AAA Pacific)
0 NDSS
EX
Fri, Sep. 7
TBA Okanagan
(Hybrid Interior-T2)
  Mt. Boucherie
(Hybrid Interior-T1)
  Mar Jok
EX
Wed, Sep. 12
2:00P John Barsby
(AA West)
6 Belmont
(AAA Coastal)
34 Goudy Field
EX
Wed, Sep. 12
3:30P Fulton / OKM / SKSS   Westsyde
(Hybrid Interior-T2)
  Westsyde Secondary
EX
Wed, Sep. 12
3:45P Sullivan Hights
(AAA Pacific)
0 Handsworth
(AAA Coastal)
43 Handsworth
EX
Wed, Sep. 12
4:30P Rutland
(Hybrid Interior-T2)
35 Vernon
(Hybrid Interior-T1)
12 Greater Vernon Athletic Park
RS
Wed, Sep. 12
5:00P Kelly Road
(AA North)
28 Prince George
(AA North)
0 Masich Field
EX
Thu, Sep. 13
TBA Vancouver College
(AAA Metro)
2 Abbotsford
(AAA Central)
0 Abbotsford Collegiate
EX
Thu, Sep. 13
1:45P Mission
(AAA Central)
0 G.W. Graham
(AA East)
30 Exhibition Stadium
EX
Thu, Sep. 13
2:30P New Westminster
(AAA Central)
8 Kelowna
(Hybrid Interior-T1)
35 Kelowna Secondary
EX
Thu, Sep. 13
3:00P Carson Graham
(AAA Coastal)
28 Centennial
(AAA Pacific)
16 Centennial
EX
Thu, Sep. 13
3:00P Notre Dame
(AAA Metro)
41 Earl Marriott
(AAA Pacific)
0 Earl Marriott
EX
Thu, Sep. 13
3:15P Mt. Douglas
(AAA Coastal)
  Nanaimo District
(AAA Pacific)
  NDSS
EX
Thu, Sep. 13
3:30P Holy Cross
(AA West)
6 St. Thomas More
(AAA Central)
12 Burnaby Lakes
EX
Thu, Sep. 13
4:30P Pitt Meadows
(AA East)
  Seaquam
(AAA Central)
  Seaquam
EX
Thu, Sep. 13
6:00P Lord Tweedsmuir
(AAA Metro)
33 W.J. Mouat
(AAA Pacific)
16 W.J. Mouat
EX
Fri, Sep. 14
11:30A West Vancouver
(AAA Pacific)
0 Ballenas
(AA West)
38 Beban Park Turf
EX
Fri, Sep. 14
4:30P Mt. Boucherie
(Hybrid Interior-T1)
31 Wenatchee 26 Wenatchee
EX
Sat, Sep. 15
12:00P College Heights
(AA North)
38 Robert Bateman
(AA East)
0 Robert Bateman
RS
Tue, Sep. 18
4:00P Clarence Fulton
(Hybrid Interior-T2)
6 South Kamloops
(Hybrid Interior-T2)
18 South Kamloops Secondary
EX
Wed, Sep. 19
2:00P St. Thomas More
(AAA Central)
6 John Barsby
(AA West)
34 John Barsby
RS
Wed, Sep. 19
3:30P Robert Bateman
(AA East)
0 Pitt Meadows
(AA East)
58 Pitt Meadows
EX
Wed, Sep. 19
3:30P Windsor
(AA West)
14 South Delta
(AAA Coastal)
20 South Delta Secondary
RS
Wed, Sep. 19
4:00P Vernon
(Hybrid Interior-T1)
34 Okanagan
(Hybrid Interior-T2)
2 Okanagan Mission Secondary
RS
Wed, Sep. 19
4:00P Rutland
(Hybrid Interior-T2)
30 Westsyde
(Hybrid Interior-T2)
0 Westsyde Secondary
RS
Wed, Sep. 19
5:00P Duchess Park
(AA North)
0 Nechako Valley
(AA North)
2 Nechako Valley
EX
Thu, Sep. 20
TBA Handsworth
(AAA Coastal)
8 Centennial
(AAA Pacific)
20 Centennial
EX
Thu, Sep. 20
2:00P Lord Tweedsmuir
(AAA Metro)
48 Sullivan Hights
(AAA Pacific)
0 Cloverdale Athletic Park
RS
Thu, Sep. 20
2:30P W.J. Mouat
(AAA Pacific)
19 Nanaimo District
(AAA Pacific)
6 NDSS
EX
Thu, Sep. 20
3:00P Terry Fox
(AAA Metro)
0 Vancouver College
(AAA Metro)
36 O'Hagan Field
EX
Thu, Sep. 20
3:30P Mission
(AAA Central)
0 Mt. Douglas
(AAA Coastal)
30 Mount Douglas
RS
Thu, Sep. 20
3:45P New Westminster
(AAA Central)
26 Abbotsford
(AAA Central)
14 Abbotsford Collegiate
EX
Thu, Sep. 20
3:45P Notre Dame
(AAA Metro)
33 Carson Graham
(AAA Coastal)
18 Carson Graham
RS
Thu, Sep. 20
3:45P Earl Marriott
(AAA Pacific)
0 West Vancouver
(AAA Pacific)
20 West Vancouver
RS
Thu, Sep. 20
4:00P Kelowna
(Hybrid Interior-T1)
53 Mt. Boucherie
(Hybrid Interior-T1)
6 Mar Jok
EX
Thu, Sep. 20
4:30P Belmont
(AAA Coastal)
35 Seaquam
(AAA Central)
6 Seaquam
EX
Sat, Sep. 22
TBA College Heights
(AA North)
22 Argyle
(AA West)
12 TBA
EX
Sat, Sep. 22
1:00P G.W. Graham
(AA East)
20 Ballenas
(AA West)
45 Ballenas
EX
Sat, Sep. 22
4:00P Kelly Road
(AA North)
  South Kamloops
(Hybrid Interior-T2)
  South Kamloops
RS
Tue, Sep. 25
4:00P Westsyde
(Hybrid Interior-T2)
  Vernon
(Hybrid Interior-T1)
  Greater Vernon Athletic Park
EX
Wed, Sep. 26
2:30P Notre Dame
(AAA Metro)
  John Barsby
(AA West)
  John Barsby
EX
Wed, Sep. 26
2:45P Pitt Meadows
(AA East)
  W.J. Mouat
(AAA Pacific)
  W.J. Mouat
EX
Wed, Sep. 26
3:00P Argyle
(AA West)
  Robert Bateman
(AA East)
  Robert Bateman
RS
Wed, Sep. 26
3:30P South Delta
(AAA Coastal)
  Mt. Douglas
(AAA Coastal)
  Mount Douglas
RS
Wed, Sep. 26
4:00P Clarence Fulton
(Hybrid Interior-T2)
  Kelowna
(Hybrid Interior-T1)
  Kelowna Secondary
RS
Wed, Sep. 26
4:00P Clarence Fulton
(Hybrid Interior-T2)
  Okanagan
(Hybrid Interior-T2)
  Okanagan Mission Secondary
RS
Wed, Sep. 26
4:00P Okanagan
(Hybrid Interior-T2)
  Rutland
(Hybrid Interior-T2)
  Rutland Secondary
RS
Wed, Sep. 26
4:30P Mission
(AAA Central)
  Seaquam
(AAA Central)
  Seaquam
RS
Wed, Sep. 26
5:00P College Heights
(AA North)
  Duchess Park
(AA North)
  Masich Field
EX
Thu, Sep. 27
1:30P St. Thomas More
(AAA Central)
  Belmont
(AAA Coastal)
  Goudy Field
RS
Thu, Sep. 27
2:00P Earl Marriott
(AAA Pacific)
  Sullivan Hights
(AAA Pacific)
  Cloverdale Athletic Park
RS
Thu, Sep. 27
2:15P Nanaimo District
(AAA Pacific)
  West Vancouver
(AAA Pacific)
  West Vancouver
EX
Thu, Sep. 27
3:15P Abbotsford
(AAA Central)
  Lord Tweedsmuir
(AAA Metro)
  Lord Tweedmuir
EX
Thu, Sep. 27
3:30P Centennial
(AAA Pacific)
  Terry Fox
(AAA Metro)
  Town Centre Stadium
RS
Thu, Sep. 27
4:00P Rutland
(Hybrid Interior-T2)
  Kelowna
(Hybrid Interior-T1)
  Kelowna Secondary
RS
Thu, Sep. 27
4:00P South Kamloops
(Hybrid Interior-T2)
  Mt. Boucherie
(Hybrid Interior-T1)
  Mar Jok
EX
Fri, Sep. 28
TBA Westsyde
(Hybrid Interior-T2)
  G.W. Graham
(AA East)
  TBA
RS
Sat, Sep. 29
10:45A Handsworth
(AAA Coastal)
  Carson Graham
(AAA Coastal)
  Carson Graham
RS
Sat, Sep. 29
12:30P Prince George
(AA North)
  Nechako Valley
(AA North)
  Nechako Valley

EX = Exhibition Game
RS = Regular Season
PO = Playoffs
PR = Practice
< BACK >
FACEBOOK FEED
TWITTER STREAM
WATCH LIVE
SUBWAY BOWL
VIDEO PLAYER
MORE VIDEOS »
BCSSFA SPONSORS

© 2018, BRITISH COLUMBIA SECONDARY SCHOOLS FOOTBALL ASSOCIATION. ALL RIGHTS RESERVED.

Design, Hosting, Registration & Administration Tools By:
Sports Administration & Management, Online Registration, Stores, Professional Websites for Amateur Sports Teams, Leagues, Tournaments & Associations